KULÜBÜMÜZÜN 1633. DÖNEMİMİZİN 43. TOPLANTISI

Değerli Rotary ailemiz,

Kulübümüzün 1633. Dönemimizin 43. Toplantısını 02 Mayıs 2019 tarihinde Holiday Inn Otelinde gerçekleştirdik. %72 geçici devam oranı ile gerçekleşen toplantımızın açılışında Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, Kulüp Genel Sekreter vekilimiz Rtn.Gence ERDAĞI’ya kulüp devam oranı, mutlu günler ve diğer duyurular konusunda söz verdi. Kulüp Genel Sekreter Vekilimiz Rtn.Gence ERDAĞI’nın sunumu sonrasında, başkanımız kendisine teşekkür ederken, kulübümüzün üyesi ODTÜ Mimarlık Tarihi Bölüm başkanı Prof. Dr. Ali Uzay PEKER’e Gotik Mimari ve Notre Dame Kilisesi  konulu konuşması için söz verdi.

Prof Dr. Ali Uzay PEKER görseller eşliğinde gotik mimarinin temellerine inen, sosyal, ekonomik ve kültürel boyutlarıyla mimarinin harmanlanışını özetledi. Gotik mimarinin temellerini anlatırken, Avrupa’da dahi dinleme şansımızın olmadığı oldukça şaşırtıcı etkileyici ve akıcı bir sunum dinledik. Konuyu uzmanından hem de en yetkin ağzından dinlemenin verdiği keyif ve hazzı anlatmak, söz ile ifade etmek mümkün değildi. Yoğun iş programlarından fırsat bularak gelebilen tüm dostlarımız sunumdan derinden etkilenerek dikkatle ve sessizlik içinde dinlediler. Bu bilgiler ışığında dostlarımız konuşmacımıza sorular sordular ve doyurucu yanıtlar aldılar. Özellikle Notre Dame kilisesini anlatışı ve örnekler verişi unutulmazdı. Değerli konuşmacımızın sunumunun adeta bitmesini istemedik. Ancak süre bizi kısıtlı kılıyordu. Toplantı sonrasında bile sorular devam etti.

Başkanımız, kulüp projelerimizde gerçekleşen ilerlemelerden bahsetti.

UR vakıf saymanı Rtn. Sangkoo YUN’un ziyaret programını aktardı. Ardından Çankaya Sosyal Kalkınma Projemizde gerçekleşen ilerlemelerden bahseden başkanımız, Komite Başkanımız, Rtn.Engin ÜNAL’a, GDB Rtn.Necil BÜYÜKPAMUKÇU’ya ve GDB Rtn. Abdullah KÜREĞİBÜYÜK’e en başta olmak kaydıyla tüm dostlarımıza teşekkür etti. Şarap ve viski tadımı gecelerinde organizasyonda gösterdiği üstün hizmetlerden dolayı GDB. Rtn.Kadri GÜNEŞ ve GDB Rtn. Ahmat AKYOL’a teşekkür etti. Bu projelerden gelen 15.625 TL gelirin her üyemize paylaştırılarak 85 USD olarak UR’ye yatırıldığını belirtti. Artan 58,51 USD’nin de kulüp bütçesine aktarılacağını ifade etti. Genel kurulumuzda yer alan tüm dostlarımız, projemizdeki başarılı gelişmelerden dolayı başkanımızın şahsında yönetimimize ve Komite Başkanımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.

Ardından toplantımızın kapanışına geçildi. Toplantımızın kapanışında, bir gönül bahçesi olduğumuzu bir defa daha anımsadık. Başkanımız toplantımızı tüm misafir ve dostlarımıza sağlıklı, huzurlu bir hafta geçirmelerini dileyerek ve dönem mottomuz olan “İlham Kaynağı Olalım” ifadesini söyleyerek, ritüellerimize uygun olarak çana vurarak kapattı. Rotaryen saygı ve sevgilerimizle.

 

Leave a comment