MOR MENEKŞEMİZ PİYANİST NEHİR ÖZZENGİN, İTALYA’DA Dİ STEFANO PİYANO YARIŞMASI’NDA HEM 1.LİK ÖDÜLÜNÜ HEM DE ARS NOVA MÜZİK FESTİVALİ’NDE SENFONİ ORKESTRASI İLE KONSER VERME BÜYÜK ÖDÜLÜNÜ KAZANDI.

Değerli Rotary Ailemiz,

İtalya’da, Uluslararası Di Stefano Piyano Yarışması’nda MoR Menekşemiz Piyanist Nehir ÖZZENGİN hem 1.lik ödülünü hem de sadece bir yarışmacıya verilen önümüzdeki aylarda İtalya’da yapılacak olan Ars Nova Müzik Festivali’nde senfoni orkestrası ile konser verme büyük ödülünü kazandı.

Mutluluğumuzu ve gururumuzu ilk olarak siz değerli Rotary ailemiz ile paylaşmak istedik.

Sevgili Nehir ve Ailesi bu önemli başarıyı özellikle sizlere, eşlerimize ve tüm Bahçelievler Rotary Ailesi’ne hediye ettiklerini söylüyorlar. “Sağ olun, var olun, size çok değer veriyoruz ve Nehir’e en güzel bakan kişiler olduğunuzu düşünüyoruz” diyorlar.

Biz de Bahçelievler Rotary Kulübü Ailesi olarak bu başarıda bir nebze katkımız oldu ise ne mutlu bizlere demek istiyoruz.

Bildiğiniz gibi, MoR Menekşeler Projesi UR 2430. Bölgenin 2018-2019 Döneminde Kulüplere önerdiği, kız çocuklarımızın toplum içerisinde cinsiyetlerinden ötürü maruz kaldığı eşitsizlik konusundaki farkındalığın artırılmasını amaçlayan bir bölge projesidir. Bu projeyi oluşturduğu için Guvernörümüz Rtn. Altan ARSLAN ve değerli eşi Neslihan’a MoR Menekşelerimiz adına teşekkürler ve sevgiler sunuyoruz. Komite başkanımız Rtn. Engin ÜNAL ve değerli eşi Burcuya emekleri nedeni ile teşekkür ediyoruz.

MOR MENEKŞEMİZ Sanatçı Nehir ÖZZENGİN 30 Mart 2005 de İzmir’de doğdu.

4,5 yaşında piyano ve müzik ile tanışan Özzengin, 9 yaşında Milli Eğitim Bakanlığı’nın üstün yetenekli çocukları tespit etmek amacıyla yaptığı sınavı kazanarak Sıdıka Akdemir Bilim Sanat Merkezi’nde özel müzik eğitimi almaya hak kazandı.

Daha sonra katıldığı uluslararası piyano yarışmalarından üstün başarılar elde ederek bizleri gururlandıran Nehir Özzengin;

  • Henüz 9 yaşında Uluslararası Mozart Akademi Piyano Yarışması’nda 2.lik Ödülü aldı.
  • 10 yaşındayken katıldığı Belçika’nın Brüksel şehrinde yapılan Uluslararası Cesar Frank Piyano Yarışması’nda 2.lik Ödülü
  • Bir yıl sonra Uluslararası Mozart Akademi Piyano Yarışması’nda 3.lük Ödülü
  • İtalya’nın Napoli şehrinde yapılan Uluslararası Ischia Piyano Yarışması’nda 2.lik Ödülü
  • 2018’de 13 yaşındayken İtalya’da yapılan Uluslararası Cortemilia Piyano Yarışması’nda 1.lik ödülünü kazandı.
  • Uluslararası Di Stefano Piyano Yarışması’nda MoR Menekşemiz Piyanist Nehir ÖZZENGİN hem 1.lik ödülünü hem de sadece bir yarışmacıya verilen önümüzdeki aylarda İtalya’da yapılacak olan Ars Nova Müzik Festivali’nde senfoni orkestrası ile konser verme büyük ödülünü kazandı.
  • Dünyada kendi yaş gurubunda en iyi piyanist olarak gösterilmektedir.

Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde halen daha yaşıtı kız çocuklarına ilham vermek amacıyla konserler de veren Nehir, halen İzmir Takev Türk Alman Kültür Eğitim Vakfı İlkokulu 8.Sınıf Öğrencisi olarak eğitim hayatına devam etmektedir.

Leave a comment