Emre ÖZTÜRK / 2015- 2016 Dönem Başkanı

Emre ÖZTÜRK # 2015- 2016 Dönem Başkanı

ANKARA BAHÇELİEVLER ROTARY KULÜBÜ 2015 – 2016 DÖNEMİ KULÜP PROJELERİ

 

 •  Küresel Bağış: Süt Tesisi Temini Projesi 

Kürsel Bağış projesi ile ve Çankaya Belediyesi desteği ile Elmadağ'da yerleşik 7 köy için ortak kullanıma sunulacak ve işletmesi kooperatif kanali ile yapılacak bir süt tesisi kurulması planlanmaktadır.

 

 •   Çocuk Gelinler Olmasın

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi ile birlikte Çocuk Gelinler konusunda farkındalık yaratacak bir video spot hazırlıyoruz. 

 

 • Göz Sağlığı Projesi

Çocuk Göz Sağlığı Projemizde 100 Anaokulu Öğretmenine Çankaya Belediyesi işbirliği ile Göz Tarama Eğitimi Verdik

 

 • Toplum Liderleri Geliyor Projesi

Gazi, Emek ve Koru Rotary Kulüpleri ile ortaklaşa yapacağımız TLG projemizde Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden geleceğin liderlerinie 8 hafta süren liderlik ve vizyon kazandırma eğitimleri verdik..

 

 • Okullaşan Cezaevleri Projesi:

Sincan kapalı cezaevinde Kadın Mahkumların çocukları için diş taraması yapılmıştır. Niğde Cezaevinde de mahkumlara yönelik meslek edindirme kursları verilecektir. 

 

 • Berdan AKALIN Bowling Turnuvası :

 Bu proje 2015 yılında 6.kez yapılıp geleneksel hale gelmiştir. 200 civarında Rotary ailesi üyesi, 20 takımın yarıştığı turnuvada biraraya geldi. Gençlik değişim takımı ve Guvernörler takımı ile renklenen turnuvada ayrıca yılbaşı standı açılmış ve eşlerimizin hazırladığı hediyelik ürünler satılmıştır.

 

 • Rotary Ormanı Projesi

Her sene olduğu gibi bu dönem de Rotary Ormanımız için agaç dikme şenliği 17 Nisan'da ASO 2.OSB'de yapılmıştır. Dikilen bademler meyve verdiğinde satıştan elde edilecek gelir burs fonumuza aktarılacaktır..

 

 • Akülü Sandalye Bağışı

Kastamonu Rotary Klübü tarafından düzenlenecek Engelliler Rylasına katılım sağlanmış ve 3 adet tekerlikli sandalye bağışı yapılmıştır.  • Bir okulumuz Var Projesi

Proje kapmsaında Diyarbakır Çınar İlçesi Gümüştaş İlkokulu'na yardım malzemeleri gönderilmiştir.. Ayrıca Ankara Köşklüdere İÖO'na yapılan Küresel Bağış projesine 1000.USD katkıda bulunduk.

 

 • Geleceği Şekillendiren Teknolojiler

Sincan Teknik Koleji'nde 120 öğrenciye Gelecek ile ilgili hayal kurdurduk. Maltepe, Bahçelievler ve Emek Rotary kulüpleri olarak Gelecek Araştırmaları Enstitüsü ve Turkcell'den katılan uzmanların sunumları ile gelecekte yaşam, meslekler, iletişim, mobil ağlar, robot teknolojileri konularında ufuk açmaya çalıştık. Her sene okulun 10.sınıf öğrencilerine bu sunumu yapmak üzere okul yönetimi ile anlaştık. Anova Mühendislik sponsorluğunda gerçekleşen etkinliğimiz diğer okullarda da devam edecek.

 

 • ART ANKARA Sanat Fuarı

9-13 Mart tarihlerinde ArtAnkara fuarında idik. Rotary olarak 30 yıldır sürdürdüğümüz Dünya’nın en büyük sivil toplum kuruluşu projesi olan Çocuk Felcine Son (End Polio Now) yararına 60’a yakın sanatçı ve koleksiyoner bize birbirinden kıymetli eserlerini bağışladı. Bu eserler 1 Mayıs’da RC Müzayede’de satışa sunulacak. Elde edilen tüm gelir Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü, Rotaract Kulübü ve Interact Kulübü adına PolioPlus fonuna aktarılacak ve bu sayede binlerce çocuk aşılanacak. Yeryüzünden çocuk felcinin silinmesine çok az kaldı..

 

 • Meslek Hizmetleri Ödülleri

25 Şubat'da Bahçelievler Rotary Kulübü, Emek Rotary Kulübü, Kale Rotary Kulübü ve Bahçelievler Rotaract Kulüpleri olarak ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz Meslek Hizmetleri Ödül Törenimizde, onlarca okul ve binlerce bursiyer ile Türkiye’nin geleceğinin teminatı yeni nesillerin yetiştirilmesine olanak sağlayan TED adına Genel Başkan Selçuk Pehlivanoğlu, öğrencilerine aşıladığı Atatürk sevgisi ve bunu anlatma biçimiyle tüylerimizi diken diken eden, imkansızlıklar içinde dokunduğunu güzelleştiren pelerinli öğretmen Ahmet Naç ve Türkiye’ye yön veren kurumların üst düzey yöneticilerine, siyasetçilere, bürokratlara liderlik eğitimleri veren, içimizdeki "iyi ben"i bulmamıza yardımcı olan Ali Nasuh Mahruki eğitim ile ilgili yaptıkları konuşmaların ve verdikleri önemli mesajların ardından ödüllerini aldılar. Eğitim alanında birbirini tamamlayan bu üç önemli isim, geleceğe olan umutlarımızı artırıyorlar. Yoğun programlarına rağmen bizleri kırmadılar, kendilerine müteşekkiriz.

 

 • Gıda Güvenliği

Interactlarımızla birlikte Gıda Güvenliği için bölge tarafından hazırlanan broşürlerin okullarda dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

 

 • Kendi Yolunun Lideri Olmak

MAMAK ÜREĞİL KIZ MESLEK lisesinde son sınıf öğrencilerimize "Kariyer danışmanlığı, başvuru teknikleri meslek tanıtımı" konularında konusunda Uzman Eğitmen Yasemen ÇALIŞKAN hocamız tarafından seminer verilmiştir.

Sonraki Toplantı

Yer:
HOLIDAY INN OTEL
Tarih:
23.Mayıs.2019 20:00
Adres:
İşçi Blokları Mahallesi 1484 Sokak, No:3, Pk:06330, Çankaya /ANKARA