KULÜBÜMÜZÜN 1590. DÖNEMİMİZİN 4. TOPLANTISI

Değerli Rotary ailemiz,

Kulübümüzün 1590. Dönemimizin 4. Toplantısını Holiday Inn otelinde gerçekleştirdik. Toplantımızda Onur Konuğumuz ve konuşmacımız Atılım Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Öğretim Üyesi Aytaç ÖZEN’di.

26 kişilik bir katılımla gerçekleşen toplantımızda, kulübümüzün ritüellerine uygun olarak Tarihte Bu Ay, Göğe Selam ve yeni eklenen Kaç Yıl Oldu? Bölümlerini gerçekleştirdik.

Toplantının açılışında Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Murat SOYSALAN’a kulüp devam oranı, mutlu günler ve duyurular konusunda söz verdi. Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Murat SOYSALAN’ın sunumu sonrasında Tarihte Bu Ay Bölümü, Göğe Selam Bölümü ki, bu bölümde 18 Temmuz 2008’de aramızdan ayrılan ve ebediyete intikal eden GDB. Berdan AKALIN’ı andık.

Başkanımız Murat DOĞRU, Interact Kulüp başkanımız Itc. Yiğit Bora DOĞRU’nun İtalya, Katanya’da yer alan ve Rotary Kulübü olarak kardeş kulübümüz olan Augusta Interact Kulübü ile kardeşlik protokolü imzalamak için 27-29 Temmuz Tarihleri arasında İtalya’ya gideceğini duyurdu. Bu konunun mimarı olan GDB Rtn. Abdullah KÜREĞİBÜYÜK’e defaten teşekkür etti.

26 Temmuz tarihli toplantımıza 2003 yılında Guvernör Özel Temsilcisi Kerim SEFER öncülüğünde kurduğumuz Kastamonu Rotary Kulübümüz Başkanları Tuncay ÖZTÜRK önderliğinde katıldı. Siyez Ekmeği, Kastamonu Pastırması, Sarımsak Ezmesi ikram ettiler. Kerim SEFER başkanımıza teşekkür plaketi takdim ettiler.

Sonrasında, Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, Onur Konuğumuz ve konuşmacımız Atılım Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Öğretim Üyesi Aytaç ÖZEN’e “Mimarınızı Kullanma Kılavuzunuz” konulu sunumu için söz verdi. Konuşmacımız söz almadan hemen önce Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Murat SOYSALAN kendisinin kısaltılmış ve özetlenmiş özgeçmişini kürsüden okudu.

Konuşmacımızın sunumunu keyif ve ilgi ile izledik, sorular sorduk ve doyurucu yanıtlar aldık. Kendisine teşekkür belgemizi kulübümüz adına Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU takdim etti.

Müteakiben başkanımız kulüp toplantılarımızın hoş bir seda ile sonuçlanması için, Kaç Yıl Oldu? bölümünde güncele yansıyan, ülkemizden ve dünyadan nüanslı 15 anıyı sundu. Neşeli geçen bölüm sonrasında haftanın son sözünü geçtiğimiz hafta olduğu gibi yine başkanımız Rtn. Murat DOĞRU ulu önderimiz Atatürk’ten bir söz ile kapattı.

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” Mustafa Kemal ATATÜRK

Toplantımızın kapanışında, bir gönül bahçesi olduğumuzu bir defa daha anımsadık.

Başkanımız toplantımızı tüm misafir ve dostlarımıza sağlıklı, huzurlu bir hafta geçirmelerini dileyerek ve dönem mottomuz olan “İlham Kaynağı Olalım” ifadesini söyleyerek, ritüellerimize uygun olarak çana vurarak kapattı.

Saygılarımızla.