KULÜBÜMÜZÜN 1592. DÖNEMİMİZİN 6. TOPLANTISI

Değerli Rotary ailemiz,

Kulübümüzün 1592. Dönemimizin 6. Toplantısını Holiday Inn otelinde gerçekleştirdik. Toplantımızda Onur Konuğumuz ve Konuşmacımız GDB. Rtn. Ali DİNÇ’di.

Toplantının açılışında Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Murat SOYSALAN’a kulüp devam oranı, mutlu günler ve duyurular konusunda söz verdi. Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Murat SOYSALAN’ın sunumu sonrasında Tarihte Bu Ay Bölümü sonrasında, Rtc. Çağla EKİZ ve Rtn. Gence ERDAĞI, MoR Menekşeler, ROFİFE, ve Fotoğraf yarışması konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.

Başkanımız Murat DOĞRU, Interact Bölgemiz İle İtlaya 2110. Bölgenin kardeş Bölge olmasını sağlayan GDB Rtn. Abdullah KÜREĞİBÜYÜK’e defaten teşekkür etti.

Sonrasında, Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, Onur Konuğumuz ve konuşmacımız Onur Konuğumuz ve Konuşmacımız GDB. Rtn. Ali DİNÇ’e "Dünya Nüfüsünün 1/5'i olan Çin'in Hedefi ve Rüyası Nedir?" konulu sunumu için söz verdi. Konuşmacımız söz almadan hemen önce Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Murat SOYSALAN kendisinin kısaltılmış ve özetlenmiş özgeçmişini kürsüden okudu.Konuşmacımızın sunumunu keyif ve ilgi ile izledik, sorular sorduk ve doyurucu yanıtlar aldık. Kendisine teşekkür belgemizi kulübümüz adına Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU takdim etti.

Başkanımızın söz vermesi ile, Rtn. Melih AŞICI, komite başkanı olarak TBD-Rotary Yaz Kampı Bilişim Projesini bizlerle paylaştı. Rtn. Engin ÜNAL, kendisinin organize ettiği 11 Ağustos akşamı yine hep birlikte olacağımız Jazz Konseri etkinliğini sundu. Rtn. Sinan ONAT ise Rotary Konserlerinin duyurusunu siz değerli dostlarımız ile paylaştı.

Gaziantep Gezimiz ile ilgili bilgiler veren başkanımız kulüp toplantılarımızın hoş bir seda ile sonuçlanması için, Kaç Yıl Oldu? bölümünde güncele yansıyan, ülkemizden ve dünyadan nüanslı 10 anıyı sundu. Neşeli geçen bölüm sonrasında haftanın son sözünü geçtiğimiz hafta olduğu gibi yine başkanımız Rtn. Murat DOĞRU ulu önderimiz Atatürk’ten bir söz ile kapattı.

“Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister” 

 Mustafa Kemal ATATÜRK

Toplantımızın kapanışında, bir gönül bahçesi olduğumuzu bir defa daha anımsadık. 

Başkanımız toplantımızı tüm misafir ve dostlarımıza sağlıklı, huzurlu bir hafta geçirmelerini dileyerek ve dönem mottomuz olan “İlham Kaynağı Olalım” ifadesini söyleyerek, ritüellerimize uygun olarak çana vurarak kapattı.

Saygılarımızla.