Gaziantep-Urfa-Mardin Gurme ve Tarih Gezisi 5-7 Ekim 2018

Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü

Gaziantep-Urfa-Mardin Gurme ve Tarih Gezisi

5-7 Ekim 2018

 

Değerli Rotary Ailemiz,

Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü olarak bu yıl yapacağımız geziler arasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesini kapsayan planlamamızda yer alan gurme ve tarih gezisi programımızı gerçekleştirdik.

Gezi programımız siz değerli Rotary ailemiz sayesinde çok güzel neşeli ve keyifli geçti. Bu gezi programımızın oluşmasında her türlü desteği veren GDB. Rtn. Zafer GİZER ve değerli eşi Berrin hanımefendiye, Kulüp Organizasyon Komitesi Başkanı GDB. Rtn. Kadri GÜNEŞ'e teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bu programın oluşmasını sağlayan siz değerli Rotary ailemize, şükranlarımızı sunuyoruz.

  1. Gün 5 Ekim:

11.00’de Ankara Esenboğa Havalimanında buluştuk. 13.35’de Gaziantep’e vardık.

14.00’de hızlı bir öğlen yemeği yedik. Küşneme ve yöresel kebapları tattık. Ardından rehberimiz eşliğinde Zeugma Mozaik Müzesi’ne gittik. Müze etkileyici eserler ile ön plana çıkıyordu. Şehir içi, Bakırcılar Çarşısı, Baharatçılar, Kaleiçi ve Çevresi Gezisi ve Serbest zaman alışveriş sonrasında 20.00’de akşam yemeği için Bayaz Han’a gittik. Gece Gaziantep Dedeman Park Otel’de konakladık.

  1. Gün 6 Ekim:

08.00’de sabah erken bir kahvaltının ardından Mardin’e doğru yola çıktık. 09.45’de yol üstünde Zeugma Antik Kenti gezisi sonrası Kelaynak Kuşlarını görmek için Devlet Üretme Çiftliği ziyareti gerçekleştirdik. 12.45’de Halfeti’ye vardık ve tekne turu keyfi yaptık. 15.00’de Göbeklitepe’ye hareket ettik. Oldukça etkileyici olan Göbeklitepe bölgesi uzun zamanımızı aldı. Ardından 17.30’de Mardin’e hareket ettik. 20.00 Kısa bir panoramik turdan sonra Cerciş Murathan Konağı’nda akşam yemeği yedik. Oldukça ilginç anılara sahne olan konak gurme lezzetleri ile ön plana çıkıyordu. Konaklama Mardin Erdoba Elegance Otel’de gerçekleşti.

  1. Gün 7 Ekim:

08.00 ‘de sabah kahvaltısının ardından Mardin , Deyrülzafran Manastırı gezisine başladık. Ardından Midyat’a hareket ettik. 11.00’de Midyat konukevi ve konak ziyaretleri, çarşıda alışveriş ve      telkari ustalarının bulunduğu dükkanlarda serbest zaman sonrasında 13.15’de Hasankeyf’e hareket ettik. Hasankeyf ziyareti sonrasında 15.30’de Batman’a hareket ettik. 17.35’de Batman’dan Ankara’ya dönüş için THY’na gittik.

Bir güzel gezi programının daha sonuna geldik.

Her Şey Sizinle Güzel,

Hayat Sende! Bahçelievler Rotary Kulübü

Rotaryen saygı ve sevgilerimizle.