DÜNYA POLIO GÜNÜ FARKINDALIK ETKİNLİĞİMİZ NEXT LEVEL AVM'DE İDİ

NEXT LEVEL AVM’DE KULÜBÜMÜZÜN LOGOSU İLE ROTARY DÜNYA POLIO MÜCADELE GÜNÜ FARKINDALIK AFİŞLERİMİZ LED EKRANLARDA 1 HAFTA SÜREYLE YAYINLANDI…
Sağlığımız her şeydir. Oysa dünyadaki 400 milyon insan temel sağlık hizmetlerine erişemez. Rotary olarak iyi sağlık hizmetinin herkesin haklı olduğuna inanıyoruz.
Polio hastalığı dünya çapında milyonlarca insan için sefalet, acı ve yoksulluk ile sonuçlanır. Bu yüzden hastalığın tedavisi ve önlenmesi Rotary için çok önemlidir. Bu uğurda hem büyük hem de küçük çabalarımız var.
Salgınlar ve sağlık hizmeti erişimi ile mücadele eden yetersiz toplumlarda geçici klinikler, kan bağışı merkezleri ve eğitim tesisleri kurduk. Doktorların, hastaların ve hükümetlerin birlikte çalışmasına izin veren altyapı tasarlıyor ve oluşturuyoruz.
Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü Uluslararası Rotary’nin Polio mücadelesini ilk defa Türkiye’de başlatan Rotary Kulübüdür.
Kurucu üyemiz GDB Rtn. İrfan KANDEMİR’in kulübümüzde yapmış olduğu güzel bir konuşma şu şekildedir:
“Dr. Berdan AKALIN bir Rotaryen olarak ülkemizde Polio ile mücadeleyi başlatan kişidir.
Uluslararası Rotary’in Dünya genelinde başlattığı Polio Plus yani Çocuk Felci aşı kampanyasının Türkiye ayağında, Sağlık Bakanlığı, Uluslararası Rotary ve Bahçelievler Rotary Kulübünün koordineli olarak yürüttüğü aşılama kampanyasının lideri olarak görev yapması ülkemizde bir kabus olan çocuk felcinin bitmesine ve hiçbir yöremizde görülmemesine vesile oldu.”