Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü Bayramlaşması

Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü Kurban Bayramı Bayramlaşması, değerli dostlarımızın ve eşlerimizin katılımı ile Başkanımız Eran Sözen ve değerli eşi Fisun'un ev sahipliğinde yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Gdb. Haluk Yüceel ve değerli eşi Seda, Gelecek Dönem Başkanı Murat DOĞRU ve değerli eşi Nursun, Gdb. Abdullah Küreğibüyük ve değerli eşi Birgül, Gdb. Erkan Ulukan ve değerli eşi Özlem başkanımızın evinde bayramlaşmaya geldiler. Günün en güzel ve anlamlı gelişmesi ise geçmiş dönem başkanlarımızdan Mehmet Ersan ve değerli eşi Funda'nın bayramlaşmada bizlerle birlikte olması idi. Tüm dostlarımız ve değerli eşleri, Mehmet Ersan ve Funda dostlarımızın doyumsuz sohbetine eşlik ettiler. Mehmet başkanımız kendine has üslubu ile zaman zaman geçmişten Rotary anılarıyla süslediği sohbetinde, ülkemizdeki güncel gelişmelere de değinerek önemli tespitlerde ve saptamalarda bulundu. Futboldan, siyasete, sanattan, Rotary bilgilerine kadar uzanan sohbetinde bizlere doyurucu bilgiler verdi. Kendisinin sohbetinden çok keyif aldık. 

Gdb. Erkan Ulukan ve değerli eşi Özlem bir aile geleneği olarak bayramın ilk günlerini geçirdikleri Nallıhan'dan uzun yoldan bayramlaşma için gelerek ayaklarının tozu ile başkanımızın evine elleri dolu geldiler. Yanlarında getirdikleri yöresel ürünlere ilave olarak sohbetimize de neşe ve derinlik kattılar. Geç saatlere kadar süren bayramlaşmamızın adeta bitmemesini hep sürmesini istedik. Başkanımız Eran Sözen ve değerli eşleri Fisun'un ev sahiplikleri ikramları çok güzel ve özenli idi. Özellikle kavurma ve pastırmalı kadayıf çok başarılı idi. Eran Sözen başkanımız bayramların birleştirici olduğundan bahsederek, bayramların toplumdaki önemli günlerden olduğunu ifade etti. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bu durumu Haluk Yüceel başkanımız yaptığı konuşması ile dile getirdi. "Çok özenli bir hazırlık..." ifadesini konuşmasında kullandı.

Günün bir başka sürprizi ise Haluk Yüceel başkanımızın uzun süredir yaptığı AR-GE faaliyetleri ile geliştirdiği tekniklerle, kendi el emeği ve göz nuru ile ürettiği özel rakısının tadımı idi. Rakının tadım notlarına bakarsak, burunda hafif bir anason aroması verdiğini hemen hissettik. Alkol oranı %47 olmasına rağmen rakı burunda alkol oranını hiç hissettirmiyordu. Bunun nedeni alkolün 4 defa distile olmasından kaynaklanıyordu, keskin bir alkol kokusundan ziyade şaşırtıcı olarak hafif bir alkol kokusuna sahipti.

Rakının damağı ise sadece anason aroması değil üzüm ve şeker notaları da içeriyordu. Anason aroması çok yoğun olmayan rakı, burunu yakmayan bir alkol kalitesine sahip. Kısa ve orta uzunlukta bir bitişi olan rakının bitişinde yine anason ve kuru üzüm notaları geliyor. Rakının son derece yumuşak ve ferah içimli ve her yönü ile doğal çizgisi var. Gündüz rakı içimi için son derece uygun. Tekirdağ’ın 1980'li yıllardaki ev yapımı rakılarından çok farklı ve aksine hafif ve kolay içimli bir rakıyı keyifle denedik. Meze gerektirmeyen kolay içimli bir rakı. Haluk başkanımıza bize bu şansı verdiği için teşekkür ettik. 

Yukarıda belirttiğimiz gibi Başkanımız Eran Sözen ve değerli eşleri Fisun'un ev sahiplikleri ikramları çok güzel ve özenli idi. Çok güzel bir bayramlaşma organizasyonu yapmışlardı. Kendileri ile diğer bayramlarda da aynı şekilde birlikte olmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiyoruz. Çok teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla.